A hónap könyvei

Csider Sándor: Álomút

Csider Sándor Varázshegedű című verseskötete után megjelent az Álomút verseskötet, amely mindenki számára élvezetes olvasmány. A versek segítségével egy varázslatos útra indulhatunk a felnőttek számára rég elfelejtett világba, a mesék, az angyalok és a tündérek országába. Az állatok és a virágok szimbolikus élettere után a levegő és a vízek környezete varázsol el bennünket, bepillantást nyerve a földi és égi világ titkaiba. A versekötet végén  Álomúton járhatunk, a legszebb emberi érzésekről kaphatunk sugallatokat.

Rafal Kosik: Félix, Net, Nika és a láthatatlan emberek bandája

A Kaméleon Kiadó és a Pongrác Kiadó jóvoltából a XXI. század egyik legjobb ifjúsági bestsellerét kapta meg iskolai könyvtárunk. A több kötetes könyv első részében három tehetséges fiatal kalandjain keresztül betekintést kapunk az igazi barátság titkaiba, a gnómok, kísértetek robotok, földönkívüliek világába. Letehetetlen olvasmány a 11 , a 12 és a 13 évesek számára. A filmet kedvelőknek jó hír, hogy 2010 nyarán elkezdődött a Félix, net, Nika film forgatása is.

Kiera Cass: A Párválasztó

A Párválasztó az Egyesült Államok írónőjének könyvsorozata, amely Leiner Laura könyvei mellett nagy népszerűségnek örvendenek a 7. és 8. osztályos lányok körében. Az írónő stílusa, a magával ragadó történet letehetetlenné teszi a regényt. Érthető, gödülékeny stílusban írja le a képzeletbeli társadalmi rétegek életét. Az adott környezet bemutatása oly módon jól sikerült, hogy szinte könnyedén magunk elé képzelhetjük a palota világát.

Rudyard Kipling: A dzsungel könyve

A Nobel-díjjal kitüntetett Rudyard Kiplingnek a legismertebb regénye az ifjúság körében A dzsungel könyve. Maugli és társainak története  a vadregényes dzsungelbe kalauzol el bennünket. Mauglit a csupasz emberkölyköt - bárhogy is került ide - , az állatok humánus döntése alapján farkas anyó neveli fel. A farkasok közt élő fiúcska  kalandos élete során számos,  a dzsungelben élő állattal ismerkedik meg, akiknek a viselkedése nagyon csak emberi. Ugyanúgy vitatkoznak, harcolnak, tisztelik vagy megszegik a törvényeket, mint az emberek.

Rudyard Kipling: A dzsungel könyve

Bosnyák Viktória: Tündérboszorkány

A Egy könyvtár a 100 éves iskolában, az iskola második emeletén. Mintha a mi iskolánkról lenne szó, mégis Bosnyák Viktória Tündérboszorkány című regényének a helyszínén járunk. Vajon akad egy tűrhető könyv a könyvtárban? De mi is az a tűrhető könyv? Ami szerethető, könnyen el lehet olvasni, vagy egy olyan puha borítású könyv, amit be lehet tűrni a nadrágba a póló alá? Vajon járnak-e a gyerekek az iskola könyvtárába, szeretnek-e olvasni, és ki is az az Aranka néni? Vannak-e betűundort terjesztő boszorkányok, és vajon le lehet győzni a hatalmukat?

M D M D F S S